Příběh

Píše se rok 20 031. Jmenuješ se Trent Hawkins a jsi pilot. Po dobu tří let bylo tvým úkolem cestovat obtížnými planetárními systémy a hledat obyvatelná místa. Za den provedeš tolik riskantních a záludných operací, co udělá vycvičený pilot za celý život. Nicméně i po mnoha letech války jsi znovu dal přednost drcení kamene před vymazáváním nepřátelských bitevních lodí z vesmíru.

Tvým současným úkolem, který ti Meziplanetární konsil (Interplanetary Council) zadal, je Tyrian. Planeta s velkou tradicí obchodu na okraji sektoru, blízko území "Hazudra". Výskyt těchto tvorů, podobných ještěrkám, byl nedávno objeven poblíž asteroidového pásu. Buce Quesillac, který je tvůj spolupracovník a blízký přítel, je právě jeden z nich. Včera byl ale Buce střelen do zad pachatelem, který pak zmizel mrknutím oka.

Někdo zabil tvého nejlepšího přítele a pokud to má být poslední věc, kterou uděláš, vypátráš proč to udělal.

Jedinou indícií jsou jeho poslední slova, která ti řekl...

"Příteli... musíš planetu Tyrian opustit nebo budeš zabit. Dokonce ani po své smrti bych se nesmířil s tvou ztrátou. Ale poslouchej dobře, co ti chci říci...

Určitě znáš společnost "Microsol", která ovládá Tyrian. Oni jsou za mou smrt odpovědní. Pamatuješ na ten zářivý kámen, který jsme objevili v dolech, západně odsud? Byl to více než obyčejný nerost. Je to nový zdroj energie zvaný "Gravitium". Využít jej, tak stroje budou brzo zastaralé. Může... i ovládat gravitaci. V Microsolu chtějí tento zdroj využít a zabijí kohokoli, kdo o Gravitiu ví. Zajali mě pře dvěma dny a zkoušeli mi vymazat paměť jako varování. Nevěděli však, že moje paměť je od přírody holografická, a proto nemůže být vymazána. Teď ale svůj úkol dokonali.

Musíš jít, než tě chytí. Rychle! Odleť na Savaru. Tam bude složité tě pronásledovat. Běž!"

Naštěstí jsi si zvládl zařídit třítýdenní volno a obstarat si plavidlo "Gencore Hawk fighter". Odlet jsi naplánoval na druhý den. Mezitím se rmoutíš při pomyšlení na to, jak svým rodičům oznamuješ, že tvůj nejlepší přítel byl zavražděn. Ještě víc tě trápí myšlenka, jak zůstat naživu s celou bandou Microsolu v patách.

Chystajíce se na těžké časy, koněčně jsi zavřel své oči, přísahajíce, že pomstíš smrt Buce a ani jsi nevěděl, že to co se bude dít v následujících třech týdnech se stane legendou planety Tyrian.

Buď připraven...

Přeloženo 26. Srpna, 2005 - zdrojem je dokument přiřazený ke hře
Koncept & design - YTS Design³ ® | mail | xhtml 1.0 | css | web & kontakt | © 2004 - 06 | Verze 2.0 - "Trinertia"