Úvodní slovo ke hře

Vstoupili jste na stránky věnované hře Tyrian. Jde o dnes už zapomenutou, ale pro mě nikdy nezapomenutelnou akční 2D střílečku, která byla vrcholem své kategorie. Pro srovnání uvedu hru podobného typu - Raptor nebo stařičký Major. Od Tyriana se možná čekalo více a pro některé byl zklamáním. Jeho grafika, která byla pro něj tak typická, mi ale připadla příjemná a naprosto mi seděla a vyhovovala. Dodnes se k němu vracím stále rád a někdy mě to zas chytne a já si zahraju starou dobrou pařbičku.

Tyrian má dobrý příběh a hra jako taková by se dala stále rozvíjet. Je jedinečná v počtu levelů a zbraní, kterých je opravdu dostatek. O náročnosti se nedá vůbec mluvit, stejně tak o velikosti, která se pohybuje, no, stačí 4 diskety :)

Změna designu

Kompletní předělávka vzhledu a zásadní změna layoutu nejsou zdaleka jedinými změnami, které jsem podnikl. Uplynul další rok a zdokonalily se moje vědomosti o html. Nyní jsou stránky psané v kódu xhtml 1.0, doplněné o php. Kaskádovým stylům jsem dal oproti staré verzi plný průchod a nyní na css stavím ty největší základy. Validita dle standardů w3c a optimalizace pro většinu prohlížečů je už také samozřejmostí.

Dalším plusem, které zaručuje dynamičtější a rychlejší web je ústup od používání tabulkového designu a rámců. Zdrojový kód se zpřehlednil a miniaturizoval. Předešlé potíže s návštěvní knihou jsou minulostí, stejně jako nevhodné rozlišení 1024x768.

Prohlášení

Autor webu se zavazuje, že veškerý materiál ke stažení je freeware a tím pádem nepoškozuje ničí autorská práva. Ke všem získaným materiálům navíc uvádí zdroje. Stránky nejsou oficiálního charakteru a ani nejsou na oficiální web napojeny. Jejich původ není komerční, čistě jen fanouškovský. Důvodem uvedení je podělit se s ostatními o informace a propagovat jednu z nejlepších her svého druhu.

Aktualizace

01. června, 2006 | Vysvětlivky k DosBoxu »> Lehce nesrozumitelný postup při spouštění Tyriana přes program DosBox jsem z důvodu nejednoho dotazu více rozvedl v sekci ke stažení
30. srpna, 2005 | Změna designu »> Nově zde najdete český překlad příběhu, odkazy, soubory ke stažení a kratší popis levelů. Sekce doznaly menší změn, o nic zde však nepřijdete.
07. srpna, 2004 | Guestbook, hlavička »> Poupraven vrchní obrázek a guestbook (obsahoval určité chyby). Přesto je stále zdaleka nedokonalý a moje znalosti jsou bohužel hodně omezeny
06. srpna, 2004 | Založení stránek »> Téměř funkční Tyrian menu. Zbývá přeložit příběh, rozebrat módy hry, zbraně a levely. Dále dokončit Secret hints, Shipedit a Setup. Web bude také ještě doplněn o obrázky.
24. července, 2004 | Příprava webu »> V tento den byly vytvořeny první stránky (zatím ještě nepublikované). Přesto se jejich vzhled uchytil a převážná část byla nakonec použita.

Přeji příjemné brouzdání na serveru www.tyrian.wz.cz
Koncept & design - YTS Design³ ® | mail | xhtml 1.0 | css | web & kontakt | © 2004 - 06 | Verze 2.0 - "Trinertia"